Browsing Tag

Taku

Afrim Taku vjen sot, nesër në stërvitje

“Sport Ekspres” paralajmëroi rikthimin e Takut dhe tashmë  konfirmohet nga klubi dhe nga trajneri Ilir Daja Gazeta bëri me dije pak ditë më parë se do të kishte një rikthim të Afrim Takut te Skënderbeut. Tashmë gjithçka është zyrtare.…

Afrim Taku mbyll aventurën korçare

Vetëm disa javë zgjati aventura e Afrim Takut te Skënderbeu. Mesfushori kryeqytetas erdhi në ekip, para se të nisnin ndeshjet europiane dhe dje është konfirmuar largimi i tij nga drejtuesit e klubit. Taku e kishte bërë të qartë se do të…

Taku: Skënderbeu e ka treguar veten, synojmë grupet

Arriti të fitojë vend në formacion dhe ka bërë dy ndeshje shumë të mira ndaj Kairatit. Afrim Taku, një nga përforcimet e verës te Skënderbeu, po rezulton një lojtar me vlera, që ndihmon shumë si në mbrojtje, ashtu edhe në sulm. Për ndeshjen…

Taku: Me Skënderbeun në Europë, më pas të shohim

Kryeqytetasi sqaron marrëveshjen e fundit, duke pohuar se pas ndeshjeve europiane do të flasë sërish me drejtuesit korçarë Leonard Trebicka Afrim Taku u vu në shënjestër të disa skuadrave të Superligës, pas mbylljes së…

Zyrtare, Taku firmos për Skënderbeun

Ishte paralajmëruar me kohë, por sot erdhi edhe zyrtarizimi nga Skënderbeu: Afrim Taku është zyrtarisht futbollist i Skënderbeut. Sulmuesi është bashkuar sot me grupin në Korçë ku ka zhvilluar dhe seancën e parë stërvitore me ekipin.…

Vjen goditja e paralajmëruar nga Takaj, Taku te Skënderbeu

Menaxheri i Skënderbeut, Gerhard Takaj, në një intervistë publikuar sot në “Sport Ekspres” deklaronte se ditët e ardhshme me korçarët do të bashkohen edhe 2-3 lojtarë të nivelit të lartë, ndërsa pritet një goditje e madhe. Ndoshta nuk…

Taku në Amerikë, e ardhmja ende mister

Olsi Avdiaj Afrim Taku në Amerikë. Për të ardhmen do të vendosë pas pushimeve. Ky është lajmi më i fundit që vjen nga futbollisti që këtë sezon ka shkëlqyer në Superiore ka vendosur që të lërë Shqipërinë për disa kohë dhe të kthehet në…

Skënderbeu tërhiqet për Ibraimin dhe pret Takun

Leonard Trebicka Propozimi i Shkëndijës së Tetovës për ta marrë nga Skënderbeu mbrojtësin Jashanica vetëm për të lënë të lirë sulmuesin Besart Ibraimi, i ka stepur drejtuesit korçarë. Këta të fundit duket e janë tërhequr nga kjo pistë,…

Taku lë Tiranën, e pret Partizani

Anton Cicani Çfarë është më e vështirë, të kalosh Oqeanin Atlantik apo të luash në Kategorinë e Parë? Afrim Taku është në mes, edhe pse e di mjaft mirë se rikthimi në kontinentin e mundësive, këtë herë, do të ishte edhe më traumatik, jo…

Taku i jep fund aventurës bardheblu

Tirana dhe Afrim Taku nuk do të “udhëtojnë më bashkë”. Futbollisti nuk ka luajtur dje si titullar kundër Skënderbeut në finalen e Kupës së Shqipërisë. Nuk bëhet i ditur cili ka qenë shkaku i uljes në stol, por duket se vendimi është marrë…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online