Browsing Tag

Superkupa

VIDEO | Bajerni e nis mbrapsht, Superkupa i takon Dortmundit

Borusia Dortmund e nis në mënyrën më të mirë të mundshme sezoni e ri duke siguruar trofeun e Superkupës së Gjermanisë. Verdhezinjtë mposhtën Bajernin e Mynihut me rezultatin 2 – 0 falë golave të Alkaser dhe Sanço. Ky është trofeu i…

Superkupa e Spanjës shtegton, nuk zhvillohet më në Europë

Paraja duket se vendos për gjithçka dhe Spanja do ta zhvillojë Superkupën e saj në Arabinë Saudite, duke nisur nga sezoni i ardhshëm. Siç raportohet nga mediat spanjolle negociatat mes federatës spanjolle dhe shtetit saud janë në faza të…

Superkupa vishet bardhezi, sa shumë polemika në finale

Juventusi është skuadra fituese e Supërkupës së Italisë. Në ndeshjen e zhvilluar në Xhedah të Arabisë Saudite, vendimtar ishte blerja rekord e klubit italian, Kristiano Ronaldo. Ndëkohë, pati dhe shumë polemika për gjykimin me të dyja palët…

Superkupa e Shqipërisë, FSHF vendos përfundimisht

FSHF ka përcaktuar programin për ndeshjen hapëse të sezonit 2018-2019. Gjithçka nis me finalen e Superkupës dhe përballë Skënderbeut kampion do të vihet Laçi, finalistja e Kupës së Shqipërisë. Kështu e përcakton tashmë rregullorja, kur një…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online