Browsing Tag

Suning

Bejl në Kinë? Gafat në Instagram i “vënë kapakun”

Gareth Bejl është pranë transferimit në kampionatin kinez. Sulmuesi uellsian kërkon largimin nga Real Madrid, por asnjë klub evropian nuk pranon të paguajë pagën e lartë prej 17 milionë eurosh në sezon që 30-vjeçari përfiton aktualisht.…

Miliona nga Hong Kongu për Interin, gati dhurata për Spaletin

Pak kohë më parë doli lajmi i interesimit të një fondi nga Hong Kongu për blerjen e aksioneve të Interit, ndërsa klubi italian ka zyrtarizuar arritjen e marrëveshjes. “LionRock Capital” ka blerë 31.05% të aksioneve të Interit, që i takonin…

Tohir ikën nga Interi, interesim nga Hong Kongu

Gjatë ditës së djeshme u fol për një interesim nga ana e një fondi me bazë në Hong Hong për blerjen e klubit të Interit. Lajmi konfirmohet nga “Gazzetta dello Sport”, që raporton se fondi është pranë blerjes së aksioneve të Erik Tohir dhe…

Tohir sqaron tifozët: Ja pse ua shita Interin kinezëve

Erik Tohir është akoma president i Interit, por prej dy vitesh indoneziani nuk është më aksionari maxhoritar. Biznesmeni nga azia ishte në krye të klubit në një ndër periudhat më të vështira të skuadrës zikaltër. Tranzicioni Morati-Tohir…

Një vit Inter “kinez”, shumë miliona e pak rezultate

Qershorin e shkuar Interi kalonte në duart e kompanisë së fuqishme kineze Suning, që bleu shumicën e aksioneve, duke i lënë 31,05% Erik Tohirit, që mbetet ende president, deri në tetor. Qendra stërvitore Appiano Gentile u riemërtua Suning…