Browsing Tag

Strumica

Shqipëria mbërrin në Strumica, atmosferë mjaft e qetë

Kombëtarja shqiptare ka mbërritur në Strumica të Maqedonisë,ku është akomoduar në hotelin Gligorov, një nga dy hotelet e qytetit të vogël. Ndonëse po afron ndeshja, në qytet nuk ka ndonjë atmosferë të veçantë dhe ka shumë pak lëvizje.…

UEFA e zyrtarizon, kundër Maqedonisë luajmë në Strumica!

Për herë të parë në histori, Maqedonia do ta luajë një ndeshje kualifikuese jashtë Shkupit. Si rastësisht, na ka rastisur ne që të provojmë të parët politikën e trumbetuar nga Maqedonia se gjoja ka ndërmend “të përhapë futbollin edhe në…

Strumica, ose kurrkundi i futbollit të “Fyrom”-it

Reportazh i RTSH Sport në impiantin ku është planifikuar të luhet Maqedoni-Shqipëri Stadiumi Maqedoni-Shqipëri, ose “molla e sherrit” para ndeshjes së 5 shtatorit. Për këtë dhe për të parë gjendjen e stadiumit ku do të luajnë kuqezinjtë,…