Browsing Tag

Struga

Kupa Pavarësia, në Korçë feston Struga e Nijas Lenës

Si çdo vit, për festat ë nëntorit, FSHF organizon “Kupën Pavarësia”, ku marrin pjesë 4 ekipe. Skënderbeu, 2 Korriku i Prishtinës, Otrant i Ulqinit dhe Strga nga Maqedonia diskutuan ditën e sotme në Korçë këtë trofe simbolik. Ka qenë…

Kupa Pavarësia, hidhet shorti për gjysmëfinalet

Është bërë traditë që çdo vit, më datën 28 nëntor në vendin tonë të organizohet Kupa Pavarësia. Do të jetë qyteti i Korçës që do të mirëpresë katër skuadra, që do të garojnë për trofeun simbolik. Pjesëmarrës në këtë garë do të jetë…

Kupa Pavarësia 2018, mësohen skuadrat pjesëmarrëse

Siç është bërë traditë e përvitshme, FSHF organizon çdo vit Kupën Pavarësia për festat e nëntorit, me skuadra nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi. Edhe këtë vit nuk kishte si të ndodhte ndryshe, teksa FSHF ka publikuar agjendën e…