Browsing Tag

Stefano Sensi

Interi hap merkaton, përforcimi i parë vjen në mesfushë

Interi hap merkaton e verës me blerjen e mesfushorit të Sasuolos, Stefano Sensi. Sipas “Sky Sports”, zikaltrit kanë arritur akordin me lojtarin dhe klubin emilian. Zyrtarizimi i transferimit do të ndodhë fill pas vizitave mjekësore që…

Torreira i pamundur, Milani kthehet te “fiksimi i vjetër”

Lukas Torreira duket se është një objektiv i pamundur për t'u arritur nga Milani, me Arsenalin që ka konfirmuar qartë që nuk ka ndërmend ta shesë uruguajanin. Gjendur në këtë situatë, te Milani kanë nisur të mendojnë përsëri për Stefano…

Milani sakrifikon Kutronen, kërkon me çdo kusht mesfushorin!

Mesfusha është reparti kryesor ku do të fokusohet merkato e Milanit gjatë kësaj merkatos së kësaj vere. Drejtuesit e “djallit” ëndërrojnë transferimin e uruguaianit të Arsenalit, Lukas Torreira, por gjasat që mesfushori shtatshkurtër të…

Realizohet blerja e parë, Milani shpenzon 25 milionë euro!

Milani ka nisur të mendojë prej kohësh për merkaton dhe goditja e parë duket se ka ardhur. Sipas “Tuttosport”, kuqezinjtë kanë mbyllur marrëveshjen për blerjen e Stefano Sensit, i cili ndiqej prej disa muajsh nga drejtuesit. Ideator i…

Paketa nuk mjafton, Leonardo gati dy dhurata për Gatuzon

Leonardo dhe Paolo Maldini e dinë mirë që ardhja e Lukas Paketës nuk i zgjidh të gjithë hallet e ekipit të Gatuzos. Milani kërkon me çdo mënyrë rikthimin në Champions dhe ka nevojë për të tjera përforcime. Gjatë prezantimit të brazilianit,…

Jo vetëm Ibra, 5 emra të tjerë për merkaton e Milanit

Milani po e pret me padurim merkaton e janarit. Kuqezinjtë janë prekur nga shumë dëmtime rresht, kështu që Leonardo dhe Maldini po punojnë për të gjetur emrat e duhur. Ekipi ka nevojë për përforcime, ndërsa Ibrahimoviç mbetet objektivi…