Browsing Tag

Starrixh

Aston Vila tjetër nivel, tenton kampionin e Evropës

Aston Vila luante në Championship sezonin e kaluar, por këtë verë është klubi që ka harxhuar më shumë në merkato. Anglezët kanë shpërthyer, duke kaluar tavanin 100 milionëve dhe thyer rekordin e historisë se klubit. Së fundmi, mediet…

Vëllai luajti baste sportive, federata pezullon Starrixh

Futbollisti anglez, Dainel Starixh është dënuar nga Federata Angleze me pezullim nga futbollit për shkak se u provua se ai ka shkelur rregullat duke vendosur baste sportive. Prej dekadash në Angli zbatohet ky rregull i veçantë, ku vit pas…

Starrixh i jep fund në Angli, vijnë oferta nga dy kontinentet

Kontrata e Daniel Starrixh me Liverpulin do të mbarojë në fund të këtij sezoni. Sulmuesi anglez është pjesë e të kuqve që prej vitit 2013 dhe të dyja palët kanë rënë dakord që rrugët e tyre të ndahen njëherë e përgjithmonë. Interesi për…