Browsing Tag

Spaletti

Spaleti: Interi nuk varet nga Ikardi, në Firence duhet fitorja!

Interi po kalon një formë të mirë, teksa në kampionat ka marrë dy suksese radhazi, ku të njëjtën gjë e ka bërë dhe në Europa League. Ambienti në klubin zikaltër më në fund është qetësuar pas rezultateve jo të mira dhe çështjes “Ikardi”.…

Roma-Inter nuk ka fund, Spaleti i revoltuar pas ndeshjes

Mbrëmjen e kaluar Interi u ndal në fushën e Romës në një barazim 2-2, rezultat që nuk i shërbeu aspak të dyja skuadrave. Zikaltrit ndjejnë më shumë keqardhje, pasi ishin dy herë në avantazh. Në fundin e takimit pati disa polemika, ku…

Spaleti motivon zikaltrit: Fitojmë që të mbesim në histori!

Mbrëmjen e nesërme Inter dhe Milan do të përplasin "brirët" në "San Siro", në një ndeshje të vlefshme për javën e nëntë të Serisë A. Të dy ekipet e Milanos vijnë në këtë ndeshje me një moral të lartë, sidomos zikaltrit që vijnë pas gjashtë…