Browsing Tag

Shqiperia U18

Miqësore e dyfishtë, Shqipëria U18 udhëton drejt Rumanisë

Kombëtarja U18  e Shqipërisë do të luajë 2 miqësore në muajin gusht. Ekipi i drejtuar nga Olsi Uku do të përballet me bashkëmoshatarët e Rumanisë me datë 13 dhe 15 gusht. Kuqezinjtë do të grumbullohen me datë 9 gusht dhe stërvitjet e…

Përfundon turneu në Kroaci, Shqipëria U18 e mbyll e katërta

Është mbyllur turneu “Kvarnerska Rivijera 2019”, që u zhvillua në Kroaci, pjesë e të cilit ishte edhe Kombëtarja jonë U-18. Kuqezinjtë e vegjël të drejtuar nga trajneri Olsi Uku e mbyllën në vendin e katërt, teksa në betejën për vendin e…

Rijeka e fortë, Shqipëria U18 ndalet te më e bukura

Shqipëria U18 është ndalur në gjysmëfinale, pasi është mposhtur me rezultatin 2-0 nga Rijeka U18 në turneun“Kvarnerska Rivijera 2019” një ditë më parë. Kuqezinjtë e drejtuar nga Olsi Uku kanë pësuar dy gola të shpejtë dhe më pas kroatët e…

Sukses kuqezi në Kroaci, Shqipëria U18 merr kreun e grupit

Kombëtarja U18 e Shqipërisë ka regjistruar fitoren e dytë në turneun “Kvarnerska Riviera”. Kuqezinjtë e drejtuar nga Olsi Uku mundën me rezultatin 1 – 0 Venecian.  Ky rezultat siguron matematikisht kreun e grupit B. Ndeshja e radhës e…

Festë në Librazhd, Mema i dhuron fitoren Shqipërisë U18

Shqipëria U18 ia ka dalë të fitojë miqësoren e zhvilluar në Librazhd kundër moshatarëve të Maqedonisë së Veriut. Trajneri Nevil Dede e nisi ndeshjen me këtë formacion: Çeka, Ismaili, Murataj, Shala, Musai, Pusi, Stafa, Kuka, Çahani, Gjumsi,…