Browsing Tag

Sheriff

Dita e së vërtetës, Shkëndija gati për Sherifin

Shkëndija e Tetovës është edhe pse garon si kampione e Maqedonisë, dihet nga të gjithë se është një skuadër shqiptare, dhe mund të kujtojmë këtu mikpritjen që i kanë bërë në çdo vend në gjuhën shqipe. Tetovarët do tentojnë të na bëjnë…

100 mijë euro për Gurin, Kukësit nuk i mjaftojnë

Jurgen Zela Sindrit Guri u afrua në verën e vitit 2016 te Kukësi, me synimin që të ishte një alternativë për Pero Pejiçin dhe Izair Eminin. Muskujt e tij nuk arritën ta mundnin eksperiencën e viteve që kishin mbi shpinë dy goleadorët e…

Bordin: Në tërësi, e merituam ne kualifikimin

Trajneri italian i Sherifit, Roberto Bordin, ka mbetur mjaft i kënaqur nga kualifikimi i vuajtur në Elbasan, por nuk është dakord të thuhet që fati ishte me Sherifin. Sipas tij, 180 minutat kundër Kukësit duhen analizuar në tërësi dhe…

Vjen goli i parë, vendos një 11-metërsh për vendasit

E mërkurë, 19:00, “Glavnaya Arena” Champions League/ Turi i dytë kualifikues, ndeshja e parë   Sherif Tiraspol     1 Kukësi                  0 Goli 79’ - Serran çuditërisht ndal një top me dorë brenda zone, nuk ka dyshime…

Zbardhen formacionet, Kukësi pa Kariokën

Kur duhen më pak se 90 minuta që të nisë ndeshja e turit të dytë kualifikues të Champions League mes Kukësit dhe Sherifit të Tiraspolit, zbardhen formacionet e të dyja skuadrave. Kukësi do të zbresë në fushë pa brazilianin Karioka, i cili…

Kundërshtari pa mungesa, Kukësi improvizohet

Trajneri Gjoka duhet t’i bëjë llogaritë pa mesfushorin Zhan Karioka. Edhe pse braziliani dhe stafi mjekësor bënë të pamundurën, 28-vjeçari do të jetë i detyruar që ta ndjekë ndeshjen nga stoli. Veç Kariokës, edhe Memini nuk do të jetë në…

Kukësi fillon pas dy muajsh, Sherifi nesër nis kampionatin

Mund të kujtojmë një precedent para 4 vitesh. Kukësi dhe Skënderbeu, paralelisht kaluan një verë fantastike në Kupat e Europës. Korçarët dhe kuksianët arritën që të shkonin deri në “play-off” të Europa League-s, duke bërë që e gjithë vera…

Rivali i Kukësit “blindon” mbrojtjen

Pas largimeve të rëndësishme në fund të sezonit të shkuar, Sherifi i Tiraspolit është futur fuqishëm në merkato dhe prej ditësh po përforcohet ndjeshëm. Sot ka ardhur edhe përforcimi i fundit, sepse është prezantuar zyrtarisht…

Godet rivali i Kukësit, merr portier e sulmues cilësor

Sherifi i Tiraspolit humbi disa titullarë gjatë javëve të fundit, por Kukësi nuk ka arsye që të festojë, sepse kampionët e Moldavisë kanë një bazë financiare të shkëlqyer, që i lejon të afrojnë lojtarë shumë cilësorë, mbi të gjitha për…

Rafael Soza nuk e mbivlerëson Sherifin: Kualifikohet Kukësi

E mbani mend Alfredo Rafael Sozën? Natyrisht që po, kush nuk e kujton anësorin ofensiv që e solli në Shqipëri Dinamo në vitin 2009 dhe pas një sezoni të shkëlqyer, e mori Skënderbeu. Edhe në Korçë argjentinasi doli kampion dhe shënoi 13…

Kukësi shpreson, Sherifi ka humbur yllin e sulmit

Edhe pse sezoni mund të konkretizohet me titullin më të rëndësishëm në vend, është normale që një pjesë e lojtarëve të largohen nga skuadra. Edhe kampionët e Moldavisë, kundërshtarët e Kukësit kanë pësuar largime, madje të rëndësishme.…