Browsing Tag

Shala

Herolind Shala përfundon në Tailandë, firma çështje kohe

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës i është bashkuar skuadrës së Stabaekut në Tailandë,  vend në të cilin klubi norvegjez po zhvillon fazën përgatitore para nisjes së sezonit në muajin mars. Megjithatë, ende nuk kemi të bëjmë me një…

Herolind Shala del hapur: Jam lojtar i lirë, pres oferta

Rikthimi në Norvegji rezultoi një bast i fituar për Herolind Shalën. Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, ishte një ndër lojtarët më të mirë të Start, por pavarësisht paraqitjeve të 26-vjeçarit, klubi nuk arriti të qëndronte në elitën e…

FOTO | Lëvizjet te Kamza, tashmë gjithçka zyrtarizohet

Edhe pse kanë qarkulluar si lajme dhe gjithçka ka qenë e sigurt, afrimi i Shalës dhe largimi i Frashërit janë zyrtarizuar edhe nga klubi i Kamzës. Skuadra periferike e kryeqytetit ka zyrtarizuar gjithçka në platformën “Facebook”.…

Godet Kamza, huazon nga kampionët një mbrojtës

Skuadra e Kamzës ka bërë afrimin e dytë të merkatos së dimrit. Mbas sulmuesit meksikan David Izazola, lojtari më i ri që do t’i bashkohet skuadrës së Ernest Gjokës është mbrojtësi i majtë Arbër Shala. Mëngjarashi vjen në…

Hajduku “peshkon” në Shqipëri, dy talente kuqezi në provë

Klubet kroate prej disa vitesh kanë vendosur “radarët” në kërkim të talenteve nga kampionati shqiptar.  “Kuqezinjtë” me të fundit që kanë tërhequr vëmendjen e klubeve janë portieri i Teutës Arlis Shala, si dhe qendërmbrojtësi i Tiranës,…

Herolind Shala rinis gjithçka nga Danimarka

Është rritur në Norvegji, shkëlqeu te Odd dhe prej aty kapi kombëtaren shqiptare. Deri aty, gjithçka perfekte për Herolind Shalën, që siguroi edhe një kontratë me Spartën e Pragës, por aty nuk ia doli. Huazim te Liberec, ku shkëlqeu,…