Hajduku “peshkon” në Shqipëri, dy talente kuqezi në provë

0

Klubet kroate prej disa vitesh kanë vendosur “radarët” në kërkim të talenteve nga kampionati shqiptar.  “Kuqezinjtë” me të fundit që kanë tërhequr vëmendjen e klubeve janë portieri i Teutës Arlis Shala, si dhe qendërmbrojtësi i Tiranës, Kristi Malo.

Të dy 17-vjeçarët, që aktivizohen edhe me kombëtaret e moshave të Shqipërisë, sapo kanë filluar një provë te klubi i  Hajdukut të Splitit. Ajo do të zgjasë për një muaj. Lojtarë si  Endri Çekiçi dhe së fundmi Lirim Kastrati, kanë shtyrë klubet kroate të kërkojnë për talente edhe në kampionatet e moshave të Shqipërisë.

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online