Herolind Shala rinis gjithçka nga Danimarka

Është rritur në Norvegji, shkëlqeu te Odd dhe prej aty kapi kombëtaren shqiptare. Deri aty, gjithçka perfekte për Herolind Shalën, që siguroi edhe një kontratë me Spartën e Pragës, por aty nuk ia doli.

Huazim te Liberec, ku shkëlqeu, pastaj në Turqi te Kasimpasha, pa shumë suksses.

Tani mesfushori, i cili la Shqipërinë për Kosovën vjett, shkon në Danimarkë, pasi Sparta ia ka shitur Lingbit, klub që lufton për mbijetesë. Në Skandinavi është në shtëpi, ndah Shala ka firmosur për 2.5 vite, me shpresën se do të kthehet ai i Odd dhe do të rifitojë Kosovën e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online