Browsing Tag

Seferi

VIDEO: Seferi magjik, gol dhe asist në fitoren e Vinterturit

Taulant Seferi e ka fituar takimin kundër Kiazos praktikisht i vetëm, pasi në fitoren 2-0 të Vinterturit, shënoi golin e parë dhe asistoi në golin e dytë. Sulmuesi kuqezi është një nga lojtarët më të mirë të skuadrës zvicerane dhe është…

VIDEO: Gola dhe asiste, fundjava nis mbarë për legjionarët

Fundjava na servit një numër të madh ndeshjesh dhe një numër edhe po aq të madh futbollistësh shqiptarë që luajnë në Europë. Në Turqi, Vedat Muriqi po tregon se është një bishë e vërtetë, pasi ka shënuar sërish për skuadrën e Rizesporit. Në…

E premte e ftohtë për shqiptarët, nga Kroacia në Danimarkë

Edhe pse jo fundjavë, ndeshjet kanë qenë të shumta në disa kampionatë në Europë, ku dhe futbollistët shqiptarë nuk kanë munguar. Në Ligën e dytë franceze, Balliu vazhdon të jetë titullar për ekipin e Metz. Jo vetëm kaq, por mbrojtësi…

Humbja me Bazelin, Seferi me dedikim për Xhakën

Uinterthur u mund minimalisht dy ditë më parë nga skuadra e Bazelit, sfidë kjo e vlefshme për Kupën e Zvicrës. Ishte një derbi mes shqiptarësh, teksa tek Uinterthur luajti për 90 minuta Taulant Seferi, ndërsa në krahun tjetër ishte Taulant…

Fundi i makthit për Taulant Seferin

Merr fund makthi i dëmtimeve për Taulant Seferin. Mesfushori i talentuar i Shqipërisë U-21 ka përjetuar dy vite mjaft të vështira në aspektin e karrierës, por nuk është dorëzuar asnjëherë dhe po rinis karrierën. Në janar 2015 Jang Bojs e…

Borxhet e Tiranës zhduken edhe nga QKB-ja

Olsi Avdiaj Po të jetë e vërtetë, për Tiranën është një fillim i ri. Nga ekstrakti i QKB-së, shumë borxhe të klubit bardheblu, nuk janë më aktive, ndryshe nga muaj më parë. Duke filluar nga borxhi i Metush Seferit, Tatimeve, e me radhë,…

Përforcimi i radhës, Taulant Seferi është kuqezi

Një tjetër lajm i shkëlqyer për kombëtaren shqiptare: Taulant Seferi është zyrtarisht kuqezi. FIFA, nëpërmjet Departamentit të Statusit të Lojtarit, ka dhënë miratimin që Taulant Seferi të luajë për përfaqësuesen kuqezi, njofton Federata…