Browsing Tag

Schick

Telenovela Shik, talenti çek përfundon te Roma

Habiti Italinë sezonin e shkuar, duke dhuruar spektakël te Sampdoria, ndërsa këtë verë e prenotoi Juventusi, duke e parë të shkëlqente edhe në Europianin U-21. Patrik Shik u kthye i lumtur në Itali, kreu vizitat mjekësore dhe foli si…

Juve e braktisi, Interi pret sot vizitat mjekësore

Talenti çek Patrik Shik ka kaluar një verë plot stres, pasi transferimi i ëndërruar te Juventusi u dogj për një problem fizik të hasur gjatë kontrolleve mjekësore rutinë para firmës. Shik sapo kishte luajtur në Kampionatin Europian U-21,…

Pasi çmendi Italinë U21, Shik transferohet te Juventusi

Patrik Shik është përforcimi i fundit i Juventusit, një goditje e madhe, që konfirmon forcën e klubit bardhezi në treg. Një blerje sidomos për të arden, sepse Shik është vetëm 21 vjeç dhe nuk dihet sa shanse ka të luajë aktualisht te një…