Browsing Tag

saliba

Befason Arsenali, katër blerje brenda një dite

Arsenali është një nga skuadrat më aktive kur flitet për thashetheme merkatoje, pasi “Topçinjtë” janë të lidhur me shumë futbollistë në të gjitha kampionatet europiane. Por deri më tani, vetëm Gabriel Martineli (6 milionë sterlina), ka…

Kur Adidas nuk të lejon të blesh lojtarë…

Sot, në botën e futbollit, kompanitë e veshjeve sportive kanë një rol kryesor. Jo vetëm që furnizojnë skuadrat me uniforma të reja çdo sezon, por sigurojnë dhe kontrata faraonike dhe përfitime të çmendura. Kompani si "Nike", "Adidas",…