Browsing Tag

Rugani

Plas çështja Rugani te Juventusi, reagon babai i mbrojtësit

Në verë Danile Rugani u kërkua me insistim nga ana e Çelsit, megjithatë Masimilioano Alegri nuk donte që të privohej nga shërbimet e mbrojtësit, të cilin atëherë theksoi se e kishte në planet e tij. Nga e thëna në të bërë është në mes një…

Takim Juve-Çelsi, anglezët bëjnë superofertën!

Ashtu si ishte paralajmëruar, drejtuesit e lartë të Çelsit dhe Juventusit janë takuar në Nicë të dielën pasdite. Klubi londinez ka rreth 60 milionë euro në dispozicion për merkaton, për të mos shkelur rregullat e Fair Play financiar dhe për…