Browsing Tag

Rroca

Rroca nuk rrezikon, Gjoka ruan një “armë” për Tiranën

Kukësi do të luajë ditën e enjte ndeshjen e fundit për këtë sezon në Superiore, përballë Kastriotit. Fitoja shihet si detyrim për miqtë krutanë, për të shpresuar deri në fund për mbijetesën, ndërsa Kukësi ka filluar të mendojë për finalen e…

Ylli Shameti mbyll sezonin, alarmon edhe “ylli” i mesfushës

Sa shumë probleme me dëmtimet të Kukësi këtë sezon. Skuadra verilindore ka qenë ajo që ka vuajtur më shumë nga mungesat e shumta dhe duket se do të vazhdojnë deri në fund të sezonit. Kukësi synon të ruajë medoemos vendin e dytë në kampionat…

Rroca: Në finale dua Luftëtarin, Bregun e marrim te Kukësi

Eduart Rroca dhe Dejvi Bregu ishin së bashku pjesë e një interviste në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. Mesfushori i skuadrës së Kukësit u provua në ndeshjen e sotme si mesfushor i majtë, ku kreu një paraqitje dinjitoze. Gjatë…

Jo vetëm Shkurtajn, Partizani do edhe një tjetër nga Luftëtari

Partizani synon që ta mbyllë të paktën me këtë diferencë pikësh gjysmën e parë të kampionatit, që më pas të ketë qetësinë që i duhet për të menduar për merkaton e janarit. Skuadra e kuqe ka bërë mjaft mirë deri më tani, teksa në 16 javë ka…

Luftëtari sheh nga Partizani, Rroca gëzon Mezanin

Luftëtari i Gentian Mezanit ka ndryshuar, por normalisht që nuk është e lehtë për një trajner që në pak ditë të bëjë magjinë. Gjithsesi, tekniku vlonjate ka mundur që të marrë 6 pikë në 4 ndeshje, por duhet përmendur që dy humbjet kanë…

Rroca nuk sheh pengesa: Mos u habisni nëse kapim Europën

Luftëtari nuk ka bërë asnjë ditë pushim, por ka vazhduar përgatitjen që ditën e djeshme. Futbollistët që u aktivizuan një ditë më parë ndaj Skënderbeut e zhvilluan stërvitjen të diferencuar, teksa ushtruan disa ushtrime fizike nën drejtimin…

Reshjet pengojnë Luftëtarin, Rroca në dyshim ndaj Teutës

Gjirokastritët janë detyruar të ngujohen paradite në pallatin e sportit, ndërsa pasdite kanë bërë vetëm vrapime  Gëzim Beqiri Reshjet e shumta të shiut kanë bërë që Luftëtari të ndryshojë programin stërvitor. Ishte parashikuar një…