Browsing Tag

Rodrigo De Paul

Milani ndryshon objektiv, tenton mesfushorin e Argjentinës

Milani po kërkon prej kohësh Xhordan Veretu, por Fiorentina po reziston. 18 milionë euro ofrojnë kuqezinjtë për mesfushorin francez, por akordi është ende larg. Të ndodhur në një situatë të tillë, drejtuesit e “djallit” kanë zgjedhur një…

Napoli nuk përmbahet, synon goditjen e trefishtë!

Napoli ka një lidhje të veçantë me Argjentinën. Diego Armando Maradona është simboli dhe krenaria e napolitanëve, një dashuri e përjetshme që nuk do shuhet kurrë. Kështu që vendi nga vjen “Zoti i futbollit” ngjall gjithmonë emocione të…

Operacioni “Naingolan 2”, Interi pranë talentit argjentinas

Interi është ndër ekipet që mund të jetë përfolur më pak në këtë merkato janari, por zikaltrit po veprojnë në heshtje dhe duket se goditjet nuk po mungojnë. Diego Godin prej kohësh thuhet që në sezonin e ardhshëm do të jetë i zikaltërve,…

Muriel nuk vjen, katër emra për sulmin e Milanit

Milan vazhdon të kërkojë një lojtar për repartin ofensiv. Luis Muriel nuk u arrit dot, pasi kolumbiani është pranë kalimit te Fiorentina. Megjithatë, kuqezinjtë vazhdojnë punën dhe katër janë alternativat për repartin ofensiv. Siç citon…