Browsing Tag

Roben

Roben merr vendimin drastik: I jap fund përfundimisht

Futbollisti i njohur holandez, Arjen Roben, ka lajmëruar dorëheqjen nga futbolli profesionist. 35-vjeçari ka bërë të ditur se ky vendim vjen si pasojë e dëmtimeve të shumta që ai ka pësuar gjatë viteve të fundit, eksperienca të cilat ai nuk…

Tri oferta për Roben, në Holandë e duan me çdo kusht

Arjen Roben e ka bërë të qartë se dëshiron të qëndrojë në Europë edhe për të paktën një sezon. Sulmuesi holandez mbetet një lojtar që ngjall interesin e shumë skuadrave, pavarësisht se gjatë viteve të fundit dëmtimet i janë bërë edhe më…

Roben “dorëzohet”: Ka ardhur momenti i ndarjes

Në verën e 2009-ës, Arjen Roben u prezantua me fanellën e Bajern Mynihut. Asokohe, ishte 25-vjeç dhe vinte pas dy sezoneve jashtë pritshmërive te spanjollët e Real Madrid. Nëntë vite më vonë, holandezi ka fituar statusin e një legjende te…

Roben: Ndoshta sezoni im i fundit, futbolli nuk njeh moshë

Arjen Roben ka fituar gjithçka ç’mund  të fitojë një futbollist me Bajernin e Mynihut. Teksa po luan sezonin e tij të dhjetë me kampionët e Gjermanisë, 34-vjeçari e pranon se koha e tij në Bavari është drejt përfundimit. “Ndoshta ky…

Testet fizike te bavarezët, befasojnë “pleqtë” e sulmit

Gjatë ditëve të fundit në qendrën stërvitore të Bajernit u kryen disa teste fizike për të analizuar në mënyrë shkencore gjendjen e futbollistëve të skuadrës nga Bavaria. Rezultatet kanë qenë befasuese, pasi në testet e rezistencës dhe…