Browsing Tag

River

Ruxheri: Kur lashë Bokën për Riverin më dogjën shtëpinë!

Oskar Ruxheri është një nga të paktët lojtarë, i cili ka luajtur edhe me Boka Zhunjors ashtu dhe me River Plejt. Ka qenë një aventurë sa e bukur aq edhe e frikshme për ish-futbollistin argjentinas, i cili në të shkuarën ka luajtur edhe pir…

“Turp botëror”, në Argjentinë të gjithë fajtorë

Superclasico duhej të ishte një reklamë për futbollin argjentinas dhe atë amerikano-jugor, por edhe frika ishte e madhe se dueli me i egër i kontinentit do të degjeneronte në dhunë. Ashtu ndodhi, sepse tifozët e Riverit sulmuan autobusin…

Superclasico luhet sot… nëse pranon Boka!

Në teori, sot në mbrëmje, në orën 21.00 me orën tonë, do të luhet Superclasico, River-Boka, që do të përcaktojë fituesin e Copa Libertadores, trofeu më i rëndësishëm për klube në Amerikën e Jugut, që kurrë nuk ka parë një finale të tillë.…

Boka Zhuniors kthehet në fronin e Argjentinës

Boka Zhuniors ka fituar titullin kampion për sezonin 2016/17 në Argjentinë, pa luajtur ende këtë mesjavë. Kjo për faktin se Banfildi ndjekës u ndal mbrëmë në fushën e San Lorencos. Është titulli i 32-të kampion për Bokan, një ndër klubet…