Browsing Tag

Reus

Aspak tolerancë, Dortmundi pa kapitenin në sprintin final

Dortmundi mori një humbje tronditëse ndaj Shalkes në derbi fundjavën që lamë pas, duke i dhënë një goditje të rëndë shpresave për titullin kampion. Përveçse humbjes, verdhezinjtë e mbyllen ndeshjen me nëntë lojtarë. Ulf dhe…

Dortmundi si tenxhere me presion, Rojs del kundër trajnerit

Një humbje kaq e rëndë nuk pritej, edhe pse Bajerni është i frikshëm dhe luante në shtëpi. Disfata 5-0 në Mynih do të mbahet mend gjatë te Dortmundi, që përveç ndeshjes, sot ka humbur edhe titullin. Situata në kampin e verdhë është shumë…

Nuk ka mrekulli për Reus, La Liga fundos katalanasit!

Komisioni i disiplinës  pranë La Ligës nuk ka treguar mëshirë ndaj klubit Reus Deportu, duke e dënuar me tre vite pezullim nga futbolli profesionist dhe 250 mijë euro gjobë. Me marrjen e këtij vendimi, lojtarëve u jepet e drejta të…

La Liga nuk toleron, përjashtohet ekipi që nuk jepte rrogat

Komisioni i Disiplinës i La Ligas ka vendosur që të pezullojë të gjitha ndeshjet e mbetura të  skuadrës së Reus Deportiu. Skuadra që aktivizohet në Segunda Divizion, nuk të lejohet të zbresë më në fushë, ndërsa ndeshjet e mëparshme nuk do…

Dortmundi kalon në kupë, por sa vuajtje dhe probleme!

Borusia e Dortmundit fitoi 2-1 në fushën e Grojter Fyrtit për Kupën e Gjermanisë dhe e ka nisur me fitore sezonin e ri, por problemet në këtë ndeshje të parë ishin të shumta. Mungesa e një sulmuesi të vërtetë është problemi i parë…

Dortmund gradon sulmuesin “besnik” si kapiten

Në Gjermani Dortmund është munduar që të rivalizojë Bajernin në vitet e fundit, por nuk e ka pasur të lehtë, pasi skuadra nga Mynihu gjithnjë është një hap para tyre. Edhe këtë edicion skuadra e teknikut Favre do të tentojë që të ndalë…

Mallkimi nuk ka fund, Rojs “out” deri në prill

Një mëkat i vërtetë, mallkim që nuk njeh fund dhe dhimbje për miliona tifozë në gjithë botën. Marko Rojs po vuan sërish problemin e tij më të madh, dëmtimet. Borusia Dortmund dje konfirmoi se mesfushori do të qëndrojë jashtë fushave deri në…