Raporti me Shkëmbin, rikthimi në Shqipëri dhe ndeshja me Kukësin: zbërthehet Arapi

Renato Arapi u rikthye në Superiore, merkaton që lamë pas, teksa zgjodhi ekipin e Teutës për të vijuar karrierën.

Mbrojtësi, ka folur së fundmi për “RTSH Sport”, teksa është pyetur mbi rikthimin në Shqipëri, marrëdhënien me trajnerin Shkëmbi, me të cilin ka luajtur te Skënderbeu si dhe për ndeshjen e radhës që ekipi i tij do të luajë me Kukësin.

RIKTHIMI NË SUPERIORE – “Të them të drejtën ishte i lehtë rikthimi. Unë më përpara këtu kam luajtur edhe pse erdha nga një kampionat tjetër. U përshtata mirë dhe shpresoj të vazhdoj mirë.”

SHKËMBI – “Ndihem shumë mirë me Shkëmbin. Si futbollistë, kur kemi qenë bashkë, kemi kujtime të bukura pasi kemi fituar trofe. Shpresoj që të vijojmë me trofetë.”

NDESHJA ME KUKËSIN – “Është një përballje e rëndësishme, por ka dhe shumë ndeshje për tu luajtur. Duhet të bëjmë maksimumin për të arritur fitoren dhe t’ia shpërblejmë presidencës dhe tifozëve. Shpresojmë që ta arrijmë diçka të tillë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online