Browsing Tag

radamel falcao

Falkao pranë largimit, e kërkon “gjiganti” turk

Radamel Falkao mbetet një sulmues efikas dhe shumë i aftë. Kolumbiani mbylli një sezon të vështirë me Monakon dhe golat e tij ndihmuan ekipin të mos turpërohej me rrëzimin një kategori më poshtë. 33-vjeçarit i përfundon kontrata me…

Ëndrra e Falkaos: Pas futbollit do të kopjoj… Xhordanin!

Radamel Falkao është një lojtar me një karrierë mjaft të pasur futbollistike, ku ka luajtur në ekipe si Atletiko Madrid, Mançester Junajtid apo Çelsi. Tashmë, kolumbiani luan prej vitesh te Monako, ku është edhe kapiteni i ekipit. Falkao…