Browsing Tag

Racing Club

Festë pa fund, Racing kthehet në fron në Argjentinë!

Një sezon madhështor, i mbyllur në mënyrë madhështore, me titullin e 18-të kampion: Racingu kthehet në fronin e futbollit argjentinas, duke siguruar titullin një javë para fundit. Dje Racingu luante në fushën e Tigres dhe i duhej…

Copa Libertadores: River mahnit, Kolo Kolo befason në Brazil

River Plejti ka siguruar kualifikimin për në çerekfinalet e Copa Libertadores, me një fitore impresionuese kundër Rasingut, në një derbi argjentinas që përfundoi 3-0 dhe pati 3 kartonë të kuq, prej të cilëve dy për miqtë. Pas barazimit…