Browsing Tag

Policia e Shtetit

Sa shumë dritëhije, FSHF zbulon kërkesën për Policinë

Nesër pritet që të rikthehet gara, edhe pse ende FSHF nuk ka dalë me një njoftim zyrtar. Kukësi, Teuta, Partizani dhe Luftëtari janë gati të zbresin në fushë, por prania e Policisë së Shtetit në stadiume nuk është konfirmuar ende. FSHF e…

Ministri Lleshaj: Policia ka kosto, tifozët të identifikohen

Ministri i brendshëm, Sandër Lleshaj, foli në tryezën e përbashkët të mbledhur sot në Tiranë. Zyrtari i qeverisë foli për ashpërsim të kodit penal dhe nevojën për më shumë fonde për të rritur kapacitet për të mbarëvajtjen e kapaciteteve…

Marko: U dhunua futbolli, jo vetëm arbitrat! Ndërprerja shërben

Këtë javë nuk do të luhet futboll në Shqipëri dhe janë arbitrat ata që e kanë kaluar në “pit-stop” topkëmbën. Ky vendim i tyre, erdhi pas dhunës në Kamzë. Ndërkohë, specialisti i futbollit, Andrea Marko, këtë e quan një refleksion të drejtë…

Masat për derbin, Policia e Shtetit paralajmëron tifozët

Derbi nis në orën 18:00, ndërkohë që Policia e Shtetit ka dalë me njoftim në lidhje me masat e marrë për mbarëvajtjen e këtij aktiviteti. Tregohen të gjithë rrugët e bllokuara, që prej orës 16:00, ndërkohë që bëhet me dije se do të…

Incidenti në Partizani-Flamurtari, procedohen 4 tifozë

Incidentet e ndodhura gjatë ndeshjes Partizani-Flamurtari kanë vënë në lëvizje edhe Policinë e Shtetit, teksa sot ka dalë me një njoftim ku tregon se janë proceduar penalisht katër shtetas, të cilët janë lënë në gjendje të lirë dhe do të…