Browsing Tag

Peter Olayinka

450 mijë euro për Skënderbeun, ja kur vendos CAS

Skënderbeu luan sot me Partizanin, ndërkohë që në klubin korçar çështja kryesore është ajo me UEFA-n. Gjithçka do të vendoset në CAS dhe korçarët presin që përjashtimi për 10 vite nga kompeticionet evropiane dhe gjoba 1 milion euroshe e…

Olajinka zgjodhi Slavian para klubit të madh francez

Piter Olajinka shkëlqeu me Zulte Varegem dhe kjo bëri shumë klube të visheshin pas tij. Gjithsesi ofertën më bindëse e bëri Slavia e Pragës. Sulmuesi nigerian tashmë është transferuar në Çeki dhe për kartonin e tij u paguan 3.2 milionë…

Ish-trajneri u zbulon çekëve rekordmenin Piter Olajinka

Piter Olajinka ka provuar të luajë në Shqipëri në moshë mjaft të vogël. Fillimisht ishte pjesë e Bylisit dhe luante edhe me moshat e ballshiotëve, ndërsa më pas u shit te Skënderbeu. Me korçarët shpërtheu dhe u shit për rreth 1.1 milionë…