Browsing Tag

Pejic

Salihi-Pejiç, hija që rëndon dhe sot

Jurgen Zela Pero Pejiç dhe Hamdi Salihi, ose ndryshe “një thes me gola”. Kroati Pejiç dhe shkodrani Salihi ishin pa dyshim “makineri” golash. Sezonin e shkuar, Superiorja kishte mundësinë që t’i gëzohej realizimeve të tyre të panumërta,…

Milioneri Pejiç, vjen gjyqi i radhës

Pero Pejiç, duam apo nuk duam, ka qenë një ndër mbretërit e golit në Superiore në dekadën e fundit, me një rendiment monstruoz në gjithë klubet që ka luajtur. Për këtë arsye, ka pasur edhe kontrata të çmendura, ndër më të lartat në…

Telushi super, debuton edhe Pejiç

Slaven Belupo po nis të shijojë qëndrimin në grupin e kreut në kampionatin kroat, sepse fitoi edhe mbrëmë, 2-1 ndaj Cibalias së Vinkovcit. Formacioni fitues nuk preket dhe Bruno Telushi ishte si zakonisht titullar në mesfushë. Vrap e…

Pejiç prezantohet te skuadra e re

Pero Pejiç është zyrtarisht i Slaven Belupos, në Kroaci. Gjithçka e mbyllur shumë shpejt: klubi ku luan edhe Bruno Telushi njihet prej vitesh me Peron (ka luajtur aty vite më parë, me shumë sukses), i cili pranoi menjëherë ofertën e…

Pejiç e mbyll me Shqipërinë, bashkohet me Telushin në Kroaci

Pero Pejiç i thotë mirupafshim Shqipërisë, për të disatën herë në dekadën e fundit, por ndoshta është lamtumirë, sepse kroati është 34 vjeç dhe ndoshta ka ardhur momenti që të rehatohet në shtëpinë e vet. Gjiganti kroat, një sulmues race…