Browsing Tag

Pavard

Napoli “pazar” në Gjermani, mendon për pasuesin e Hysajt?

Elseid Hysaj duket gjithnjë e më larg skuadrës së Napolit. Shkodrani me shumë gjasa do të udhëtojë drejt Anglisë në janar, me Çelsin që është gati për t’i bërë një vend në ekipin e Sarrit. Sigurisht që Napoli nuk mund të rrijë duarkryq,…

Pavard te Bajern? Kovaç i “mbyll derën” francezit

Gjatë muajve të verës, Benzhamin Pavard ishte shumë pranë kalimit te Bajerni i Mynihut. Drejtuesit e klubit të Shtutgartit nuk lëshuan pe dhe transferimi nuk u realizua. Mediet gjermane kanë shkruar se drejtuesit e Bajernit nuk kanë hequr…

“Gjeli” Pavard nuk mposhtet, e thonë statistikat

Bajerni i Mynihut tanimë do të bindet plotësisht për ta blerë Benxhamin Pavard nga Shtutgarti. Mbrojtësi i djathtë numëron 35 ndeshje pa humbje me Francën, e fundit një ditë më parë kundër Gjermanisë. Statistikat tregojnë se me të në…

Rumenige hedh dritë mbi operacionin Pavard

Shefi i klubit të Bajern Mynihut Karl-Hainc Rumenige ka folur mbi lajmin e bujshëm që qarkullon në Gjermani për një firmë të parakohshme të talentit të Shtutgartit, Benxhamin Pavard, me kampionët e Bundesligës. Drejtuesi 62-vjeçar pranoi se…

Deshamp merr leksione nga Gjermania e 2014-ës

Franca e tanishme ka një ngjashmëri të pazakontë me Gjermaninë kampionë të katër viteve më parë. Tekniku francez Didier Deshamp ka përdorur gjatë të gjithë turneut katër qendërmbrojtës në katërshen e mbrojtjes. Ashtu si Joakim Lëv…