Browsing Tag

Paulo Souza

Di Françesko i larguar, një portugez gati për stolin e Romës

Eliminimi i Romës nga Kupa e Italisë nga Fiorentina me rezultatin e turpshëm 7 – 1, nuk është përtypur aspak mirë nga drejtuesit  e Romës. Pjesën më e madhe e fajit, natyrisht që i takon trajnerit Eusebio Di Françesko, i cili këtë sezon nuk…

Di Françesko me valixhe në duar, Palota gati zëvendësuesin

Roma nuk po kalon një moment të mirë në kampionat me shumë ulje ngritje. Djemtë e Di Françeskos e nisën keq, më pas e morën vetën, por i janë rikthyer përsëri rezultateve negative dhe në te ndeshjet e fundit në Serie A kanë mbledhur vetëm…

Paulo Souza largohet nga Kina, gati rikthimi në Serie A?

Paulo Souza e ka mbyllur eksperiencën kineze dhe është gati për t’u rikthyer në futbollin europian. 48-vjeçari portugez i dha fund aventurës me ekipin e Tianxhin Kuanxhian, pas tre humbjeve rresht. Ekipi rrezikon rënien nga kategoria dhe…