Browsing Tag

Palermo

Goditje fatale, klubi i njohur italian në Serie D

Këshilli Federal i FIGC (federata italiane e futbollit) ka marrë një vendim në lidhje me Palermon. Klubi sicilian është përjashtuar nga Serie B  për shkak të parregullsive në deklarimet e bilanceve vjetore dhe do ta nisë sezonin e ardhshëm…

Ndoj në merkato, “gjiganti” siçilian e ëndërron

Emanuele Ndoj mbylli një sezon të shkëlqyer me Breshian, teksa ekipi ku aktivizohet mesfushori shqiptar u shpall kampion i Serie B. Sipas “Gazzeta Dello Sport”,  për shërbimet e 22-vjeçarit interesohet Palermo. Klubi sicilian nuk mundi…

Gjykata e Lacios i jep të drejtë Foxhias, Serie B në kaos

Përjashtimi i Palermos dhe rrëzimi në Serie C bëri që të ketë disa ndryshime në verdiktet e Serie B. Peruxhia përfitoi dhe u bë pjesë e ndeshjeve play-off për t’u ngjitur në elitë, ndërsa Salernitana shpëtoi. Këta të fundit kanë si…

E bujshme, klubin italian e zbresin në Serie C!

Palermo zhvilloi një sezon shumë të mirë dhe nuk ia doli për 3 që të ngjitej direkt në Serie A. Ekipi sicilian e mbylli kampionatin në vend të tretë dhe do të luante ndeshjet play-off për një vend në elitën e futbollit italian, por kjo gjë…

Palaçollëqet e presidentit anormal, Palermo rrezikon shumë

Sezoni i tanishëm i Palermos mund të hidhet në erë për shkak të disa mashtrimeve me bilancet e klubit të bëra nga ish-presidenti Mauricio Zamparini. Pak muaj më parë biznesmeni italian shiti aksionet e klubit sicilian, por së fundmi…

Uniku Zamparini, trajner dhe “luftë” Parmës

Presidenti vullkanik i Palermos nuk është dorëzuar. Mauricio Zamparini, në një prononcim për “Giornale di Sicilia”, komenton situatën aktuale dhe “luftën” Palermo-Parma për një vend në Serinë A. Parma akuzohet për trukimin e ndeshjes së…