Browsing Tag

Novara

Lacio kalon në çerekfinale, poker ndaj Novarës

Lacio-Novara ka qenë ndeshja e parë e Kupës së Italisë për ditën e sotme, ku ekipi i Simone Inzagit ka kaluar pa probleme Novarën  me rezultatin 4-1. Me këtë fitore, bardhekaltrit sigurojnë një biletë në çerekfinale, ku do të presin…

Futbolli italian në “kaos”, pezullohet Seria B dhe C

Seria B këtë sezon nisi mes shumë polemikave, teksa kampionati, që normalisht ka 22 ekipe, e nisi sezonin me vetëm 19, pasi Avelino, Çezena dhe Bari u përjashtuan. Pas përjashtimit të klubeve federata vendosi që mos të zëvendësoj asnjë nga…