Browsing Tag

Mou

Debat i ashpër mes Murinjos e Pogbas, e zbulon një “spiun”

Mançester Junajtid po kalon një ecuri shumë të dobët në kampionatin  anglez. “Djajtë e kuq” nuk shkuan më shumë se një barazim me shifra 2 – 2 në transfertën kundër Sauthemptonit. Objektivi titull u harrua thuajse dy muaj më parë, ndërsa…

Kthim pas në kohë, kur Murinjo ishte thjesht një përkthyes

Fitimi i Champions League me skuadrën e Portos e “katapultoi” Zhoze Murinjon në një nivel tjetër fame. Emri dhe imazhi i portugezit u bë famshëm në çdo shtet ku ndiqet futbolli. Sukseset e mëtejshme me Çelsin, Interin, Real Madridin etj. e…

Shirër është i bindur: S’ka më shpresë për Murinjon

Humbja që Mançester Junajtid pësoi ndaj londinezëve të Uest Hemit ka shkaktuar një “stuhi” kritikash për trajnerin e “djajve të kuq”, Zhoze Murinjo. Një ndër personat që ka kritikuar haptazi teknikun portugez ka qenë ish-sulmuesi i…