Browsing Tag

Morata

Lajm i bujshëm nga Spanja, Morata rikthehet në La Liga

Sulmuesi spanjoll Alvaro Morata do të rikthehet në qytetin ku nisi rrugëtimi i tij në futboll: Madridi. Sipas burimeve radios së famshme spanjolle “COPE”, futbollisti i Çelsit ka firmosur ditën e premte një kontratë me Atletikon e Madridit.…

Morata rrëfen makthin: Sezoni i kaluar më çoi në depresion

Alvaro Morata u bë gazi i botës me paraqitjet mediokër që sulmuesi spanjoll tregoi për skuadrën e Çelsit. Spanjolli shënoi 11 gola në sezonin e tij të barë me “blutë” e Londrës, por nga ai pritej shumë më shumë, sidomos po të marrësh…

Takim Juve-Çelsi, anglezët bëjnë superofertën!

Ashtu si ishte paralajmëruar, drejtuesit e lartë të Çelsit dhe Juventusit janë takuar në Nicë të dielën pasdite. Klubi londinez ka rreth 60 milionë euro në dispozicion për merkaton, për të mos shkelur rregullat e Fair Play financiar dhe për…

Zyrtare, Morata shkon te Çelsi dhe vendos rekord

Alvaro Morata do të luajë për Çelsin në sezonin e ardhshëm dhe tashmë edhe Çelsi e ka konfirmuar zyrtarisht transferimin, që do të mbyllet pas vizitave mjekësore rutinë dhe firmës në kontratë. We have agreed terms with Real Madrid for…

E kryer, Morata te Çelsi

Alvaro Morata është i Çelsit, raporton Sky Sport, që lajmëron se sulmuesi spanjoll është nisur drejt Anglisë. Kontaktet kanë nisur prej ditësh dhe tashmë është gjetur marrëveshja, me Realin që kërkon 90 milionë euro dhe Çelsin që ofron…

Konte i zhgënjyer për Lukakun, tani i kthehet Moratës

Transferimi i pritshëm i Romelu Lukakut nga Evertoni tek Mançester Junajtid ka qenë një goditje e madhe edhe për trajnerin e Çelsit, Antonio Konte. Momentalisht italiani ndodhet në Sardenjë edhe për disa ditë pushime, por natyrisht që nuk e…

Morata tek Junajtid, vlen 70 milionë euro

Sulmuesi spanjoll i ka kërkuar largimin Realit. Mbeten vetëm hollësitë për të finalizuar gjithçka me sukses me “Djajtë e kuq” Alvaro Morata sipas të gjitha gjasave duke nisur nga sezoni i ardhshëm do të jetë pjesë e Mançester Junajtdiit.…