Sa i pafat Morata, VAR e vjedh sërish dhe plasin akuzat ndaj Juves!

0

Alvaro Morata është vërtet i pafat, sepse pas largimit nga një Çelsi plot probleme, sulmuesi spanjoll e ka nisur vitin tek Atletiko, me 2 gola… të anuluar!

Filimisht Morata i shënoi Real Madridit, si “ish”, por VAR ia anuloi mes polemikave pa fund.

Teknologjia po bëhet gjithnjë e më vendimtare, tashmë edhe në Champions, aty ku Morata shënoi sërish ndaj një ish-skuadre të tij, Juventusit.

Sapo u fut sot, Morata zhbllokoi sfidën me një gol të bukur me kokë, por rrëzimi i çuditshëm i Kielinit bëri që arbitri të konsultohej me teknologjinë dhe të vendoste anulimin e golit.

Tension maksimal në Wanda Metropolitana, akuza e ironi pa fund ndaj Juventusit dhe UEFA-s.

Në fund drejtësia u vendos në vend, Atletiko fioti bujshëm 2-0, por Morata mallkon fatin, goli mbetet ende peng i VAR!

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.