Browsing Tag

Miralem Pjanic

Ofensiva e PSG, gati oferta e parë për lojtarin e Juves

Tomas Tuhel ia ka bërë të qartë drejtuesve. Çdo ekip ka nevojë për përforcime, pavarësisht yjeve që ka në përbërje, por PSG ka shumë nevojë për një mesfushor të madh. Fiksimi i fundit quhet Miralem Pjaniç dhe drejtuesit janë gati t’i…

Reali mendon shkëmbimin e bujshëm, Juventusi heziton

Në aksin Madrid-Torino po mendohet një shkëmbim i madh në mesin e fushës. Reali pëlqen shumë Miralem Pjaniç, mesfushorin boshnjak të bardhezinjve. Ai është një nga të preferuarit e Zidanit dhe Florentino Perez ka gati planin për të kënaqur…

Zidan ka një dëshirë për mesfushën, Perez përgatit planin

Reali i Madridit pritet të bëjë një revolucion në skuadër në fund të sezonit. Kontingjenti aktual ka fituar shumë, ku bien në sy katër Champions Ligat në pesë vitet e fundit. Mosha e lojtarëve është rritur dhe në ekip duhet gjak i ri dhe…

Pjaniç shpjegon çelësin e suksesit: Në derbi vendos…

Juventusi doli me kokën lart nga ndeshje derbi ndaj Torinos. Gjithçka u vendos nga goli i portugezit Kristiano Ronaldo, aq mjaftoi për t’i dhënë tri pikët “zonjës se vjetër”, që po tregon se di të fitojë edhe kur nuk luan mirë. Loja e…

Probleme për Pjaniç, Juventusi në “ankth”

Juventusi i rinovoi kontratën mesfushorit Miralem Pjaniç, i cili së fundmi është grumbulluar nga kombëtarja e tij për ndeshjet e Nations League. Futbollisti i bardhezinjve ishte titullar kundër Irlandës së Veriut dhe luajti për 83 minuta.…