Browsing Tag

Michel Platini

Thellohet skandali, arrestohet Mishel Platini!

Mishel Platini u zgjodh president i UEFA-s në vitin 2007 dhe qëndroi në atë post deri në vitin 2015. Komiteti etik i FIFA-s e shkarkoi prej favorizimeve që i bëri Katarit në të drejtën për të organizuar Kupën e Botës 2022. Gjatë ditës së…