Browsing Tag

Mergjyshi

Projektohen 3 përforcime te Apolonia, Mërgjyshi në mëdyshje

Gjatë kësaj vere nga skuadra e Apolonisë, janë larguar Prifti, Braka, Andoni dhe Buzi, ndërsa ata që janë afruar janë Smaçi, i ardhur nga Laçi dhe Sharavolli nga Tomori. Përveç këtyre dy afrimeve, flitet dhe për tre ardhje të reja. Sipas…

Mërgjyshi: Pozitive që nuk po humbasim, por po shpërdorojmë

Për Supersport në emisionin “Gol pas Goli” trajneri Artan Mërgjyshi ka folur për pikën e marrë ndaj Kastriotit. Tekniku i  skuadrës kurbinase theksoi se skuadra e tij ishte superiore në fushë dhe krijoi raste të shumta. “Ishim diçka më…

Mërgjyshi: E kemi nisur mirë, loja e skuadrës më bind

Trajneri i Laçit, artan Mërgjyshi ishte i kënaqur nga loja, por jo nga rezultati. Për “Gol pas Goli” në “Supersport” numri një i Laçit preku disa tema dhe foli dhe për përshtypjet që i dhanë dy maqedonasit, Naidenov dhe Altiparmakovski.…

Mërgjyshi: Për barazim firmosnim para ndeshjes

Trajneri i Laçit, Artan Mërgjyshi, ka mbetur i kënaqur nga barazimi në Korçë, pavarësisht se ekzistonin shanset për të provuar arritjen e fitores, duke parë që Skënderbeu mbeti me 10 lojtarë dhe më pas edhe me 9 lojtarë në minutat e fundit.…