Browsing Tag

Mensah

VIDEO: E pabesueshme, Mensah gabon me portën e boshatisur

Shpërdorimet e pabesueshme po bëhen të shpeshta në Superiore. Pas rastit të javës së kaluar ku Edon Hasani i Tiranës bëri më të vështirën para portës së Kukësit, një tjetër gafë e ngjashme vjen nga skuadra e Partizanit. Ganez Emanuel…

Mungesa e minutave, Mensah kërkon ”llogari” te Gega

Partizani po i bën gjërat mirë deri më tani, çka dëshmohet dhe nga vendi i parë në klasifikim. Skuadra e “demave” ndryshe nga çdo edicion tjetër ka gjetur atë qetësinë që i ka munguar, ndonëse herë pas herë nuk mungon ndonjë "shkëndijë", që…

VIDEO | Magjia e Mensah, i gjithë stadiumi në këmbë

Emanuel Mensah ishte pranë kalimit te Kukësi në merkaton e verës, por në fund Partizani u tregua më i zoti dhe e bindi afrikanin që të vishej i kuq. Sulmuesi deri më tani po bën mjaft mirë me” demat” duke qenë protagonist, pasi ka mundur që…

Gega: Partizani një familje, ja çfarë i thashë Mensah

Fitorja 3-0 ndaj Teutës, bën që Partizani të jetë përkohësisht i vetëm në krye të renditjes, në pritje të sfidës së Kukësit me Skënderbeun. Rezultati dhe loja natyrisht që e lanë të kënaqur trajnerin Skënder Gega, i cili në deklaratën e…

Kukësi e pëson sërish, Mensah i treti që i ikën nga duart

Nuk është hera e parë. Në dy rastet e tjera e ka pësuar nga Skënderbeu, kurse tani është Partizani që është treguar më i shpejtë. Flasim për Emanuel Mensah, i cili është një lojtar i “demave” të kuq. Edhe pse ganezi doli në stërvitje me…

Mensah në fushë, nesër vizitat mjekësore dhe firma

Kukësi përforcon sulmin me një element që e ka provuar Superioren më parë. Emanuel Mensah ka arritur marrëveshjen me verilindorët dhe “Sport Ekspres” mëson se ditën e sotme ganezi pritet që të vihet nën urdhrat e trajnerit Armando Cungu.…

Shkëlqeu në Laç, Mensah shkon në Superligën greke

Pak muaj në Kategorinë Superiore i mjaftuan ganezit Emanuel Mensah për të treguar se ishte një supertalent dhe Laçi ishte thjesht trampolina e duhur për të, drejt një kampionati më të rëndësishëm. Anësori ofensiv, 4 gola në 17 ndeshje…