Browsing Tag

Memini

Një kampion Shqipërie për Trepçën e Maganit

Në moshën 23-vjeçare një futbollist duhet të luajë, nuk ka rëndësi ku, sepse stoli te një ekip, qoftë ai kampion i vendit, nuk i bën mirë askujt. Për këtë arsye, Rexhep Memini ka vendosur të ndërmarrë një hap të guximshëm bë karrierën e…

Lushnja mbetet thatë, Rexhep Memini ikën në Kosovë

Mbrojtësi durrsak ka ikur papritur, duke sjellë pakënaqësi te trajneri Dedja. Ish-lojtari i Kukësit zgjedh Trepçën 89’. Ka nisur provën edhe Allkanjari    Arjan Likja Edhe ai që konsiderohej si afrimi i parë i Lushnjës në merkaton e…

Memini, largimi i radhës nga Kukësi

Pas Kushtrim Lushtakut, i larguari i dytë nga Kukësi zyrtarisht do të jetë mbrojtësi Rexhep Memini. Durrsaku ka dhe një sezon kontratë me Kukësin, por udhëtimi i tij me Kukësin do të ndalet këtu. Në ditët në vijim palët do të ulen për…