Browsing Tag

Matip

Liverpuli humbet pjesët, i duhet të futet në merkato

Skuadra që funksionon nuk preket. Rregulli i pashkruar i futbollit vlen, por vetëm kur një skuadër është e plotë dhe në futbollin modern po luhet aq shumë, saqë është e pamundur që një ekip ta nisë e ta mbyllë sezonin pa dëmtime serioze.…

Klop fillon “spastrimet”, nga Turqia duan dy lojtarë

Klubi më i titulluar në futbollin turk, Fenerbarçe, është përfshirë në një krizë si kurrë më parë. Pas 12 javësh kampionat skuadra nga Stambolli ka grumbulluar vetëm 13 pikë dhe ndodhet në vendet e fundit të tabelës. Për të larguar krizës…