Browsing Tag

Mario Mandzukic

Juventus “pa frena”, ofron tre futbollistë për Pogba

Juventusi nuk është dorëzuar ende për Pol Pogba. Mesfushori pritet të qëndrojë te Junajtid sezonin e ardhshëm. Merkato në Angli mbyllet me datë 8 gusht dhe drejtuesit e “djajve” nuk kanë shumë kohë për të gjetur një zëvendësues të denjë.…

Juves nuk i bën më punë, Manxhukiç drejt Premier Ligës

Juventusi ka luksin të largojë një lojtar si Mario Manxhukiç. Sarri nuk e sheh si pjesë thelbësore e skemave të tij dhe kroati është me valixhe gati. Pavarësisht se është ndër të preferuarit e tifozërisë dhe një “luftëtar” në fushën e…

Bajerni nis ofensivën, synohet “luftëtari” i Juventusit

Bajerni ka nevojë për përforcime dhe drejtuesit e dinë mirë këtë fakt. Ideja e tyre e fundit intrigon jo pak. Objektivi i klubit bavarez luan në Serie A, konkretisht te kampionët e Juventusit. Ai nuk është një emër i panjohur në Bavari,…

Dortmundi kërkon një bomber, e gjen në Serie A

Borusia Dortmund po kërkon të përforcojë repartin ofensiv. Disa emra ndodhen në bllokun e drejtuesve gjermanë, por i preferuari mbetet Mario Manxhukiç. Nënkampionët e Bundesligës u interesuan edhe më parë për sulmuesin e Juventusit. Ulja…

Zyrtare: Mario Manxhukiç firmos, bardhezi “përjetë”

Rinovimi ishte në ajër prej kohësh dhe kishte mbetur vetëm zyrtarizimi. Sot ka ardhur dhe Mario Manxhukiç do të jetë i Juventusit të paktën deri në vitin 2021. Klubi bardhezi ka dalë me një deklaratë pas nënshkrimit të kontratës së re me…

E kryer: Manxhukiç pranon ofertën, detajet e kontratës

Juventusi, veç afrimeve që do të bëjë në verë, po mendon edhe për rinovimet e kontratave. I pari që duket se do të nënshkruajë është sulmuesi Mario Manxhukiç. Sikurse raporton Tuttosport, kontrata e re do të jetë e vlefshme deri në verën e…

Dridhet Juventusi, kinezët mbulojnë me ar Manxhukiç

Mario Manxhukiç është një ndër lojtarët më të rëndësishëm të Juventusit dhe mbi të gjitha një ndër më të preferuarit e trajnerit Maksimiliano Alegrit, pasi kroati ka kaluar prej kohësh në krah, nga qendra e sulmit ku aktivizohej fillimisht.…

Juventus shpërblen njeriun e ndeshjes, bën gati rinovimin

Juventusi mori një triumf mjaft të rëndësishëm mbrëmjen e kaluar, teksa doli me tre pikë nga përballja me Interin. Sfida e luajtur në “Allianz Stadium” u vendos me një gol të Mario Manxhukiç, i cili është konfirmuar si njeriu i ndeshjeve të…

“Krimi” i radhës, Juve nuk i fal asgjë Interit

As Derbi i Italisë nuk ka qenë rasti i duhur për të ulur vrapin e çmendur të Juventusit, që ka mundur 1-0 Interin, me një gol nga Mario Manxhukiç në minutën e 66-të. Nje pjesë e parë shumë e ekuilibruar, me Interin që luajti shumë mirë…