Browsing Tag

Mancini

Italia bind, Mançini ul euforinë: Takohemi rrallë

Fillimi i mbarë në kualifikueset e Euro 2020 duhej për renditjen, por sidomos për moralin e një Italie të tronditur nga paraqitjet e dobëta të viteve të fundit. Kundër Finlandës "axurrët" festuan me golat e të rinjve Nikolo Barela e…

Italia nuk di të shënojë, e nderon interisti Politano

Në minutën e fundit të shtesës vendos Politano: sulmuesi anësor i Interit bëhet vendimtar, duke shënuar golin e fitores 1-0 që axurrët arritën në miqësoren kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Genk. Politano u fut në pjesën e dytë…

Barazimet “makthi” i Mançinit, komplimente për Verratin

Roberto Mançini mori një pikë në ndeshjen me Portugalinë mbrëmjen e djeshme, duke garantuar matematikisht vendin e dytë dhe duke mos rrezikuar rënien, ndonëse Polonia do të luajë me Portugalinë në mesjavë. Italianët koleksionuan barazimin  …

Mançini i ka “alergji” pykat, merr përforcime nga… Serie B

Kombëtarja italiane pret më 17 nëntor në “San Siro”, Portugalinë. Kampionët në fuqi të Europës vijnë në Milano me “petkun” e kryesuesit të grupit, pasi kanë marrë pikë të plota në dy përballjet e mëparshme ndaj Polonisë e Italisë. Sipas…

VIDEO / Italia feston në limite, Mançini gjen fitoren e parë

Italia ka arritur të mundë Poloninë në transfertë. Goli i vetëm i takimit erdhi nga këmbët e një mbrojtësi. Ishte  Kristiano Biragi, i cili shtyu topin drejt portës së polakëve në minutën e 92-të dhe siguroi trepikëshin e parë për Mançinin.…

Mançini mbetet thatë, por: Meritonim disa gola

Roberto Mançini e mori Italinë pas dështimit botëror dhe duhen ta rindërton të duke i rikthyer lojë e rezultate. Për momentin, asnjërën nuk ka gjetur, sepse ka vetëm nje fitore këtë vit dhe loja nuk impresionon, me lojtarë mesatarë dhe…

Ndryshime tek Italia: Zaza “out”, vjen debutuesi Lazanja

Trajneri i Italisë Roberto Mançini vazhdon të prezantojë fytyra të reja në kombëtaren e Italisë. Dëmtimi i sulmuesit Simone Zaza i ka hapur derën sulmuesit të Udinezes Kevin Lazanja, i cili grumbullohet për herë të parë me kombëtaren…

Vit i zi për italianët, fitorja e fundit në “Loro Boriçi”

Emërimi i Roberto Mançinit në krye të kombëtares italiane kishte bërë që shumë tifozë të besonin se “axurrët” do ta hidhnin shumë shpejt pas krahëve dështimin historik të ngeljes jashtë Botërorit “Rusi 2018”. Por, dy ndeshjet e para të…

Mançini, 12.000 km për 3 pikë!

A e mbani mend sa kilometra rrugë bëri Skënderbeu për në Almati? Një pafundësi, vetëm fluturimi me avion: Tiranë-Almati është 4600 km, pak a shumë. Katër orë ndryshimi i orës, një hall më vete. Tani imagjinoni sikur Kalmati të luajë në…

Mançini shkon në Rusi, miliona nga Zeniti

Roberto Mançini do të jetë trajneri i ri i Zenitit në kampionatin rus. Gjithçka konfirmohet nga mediat ruse, ndërkohë që Mançini është fotografuar me shefin e kompanisë Gazprom, Aleksej Miler. Trajneri italian kishte kohë që priste…