Browsing Tag

mali i zi

Mali i Zi pa trajner, shkak Kosova dhe politika

Mal i Zi mbetet pa trajner dhe kjo për shkak të presionit  të madh që pati tekniku Ljubisha Tumbakoviç. Politika ndërhyri në mes dhe pak orë para ndeshjes ai nuk pranoi të ishte në stolin e përfaqësueses malazeze. Të njëjtën gjë bënë edhe…

Shaland: Ndeshje e veçantë, na duhet vetëbesim

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Shaland, u shpreh i kënaqur nga loja që shfaqi ekipi i tij në ndeshjen ne Podgoricë ndaj Malit të Zi. Në intervistën e dhënë pas ndeshjes për “Supersport”, tekniku zviceran foli disa nga…

Gola me aromë titulli, Olajinka dhe Cetkoviç protagonistë

Ish-sulmuesi i Bylisit dhe Skënderbeut, Piter Olainka, ka qenë protagonist në sfidën e kësaj jave të kampionatit çek midis Slavias së Pragës dhe Sigma Olomouc. 23-vjeçari shënoi golin hapës të përmbysjes së Slavias, që fitoi takimin me…