Browsing Tag

Loro Borici

Musolli: Po nuk fituam, Partizani zyrtarisht kampion

Besar Musolli nuk aktivizohet me Kukësin qe prej muajit shtator. Në takimin e së premtes ndaj Partizanit, mesfushori do të jetë i gatshëm për trajnerin Ramadan Ndreu. Në një intervistë për “Supersport”, Musolli foli për gjendjen e tij…

Rikthehen koret ofenduese, tifozët kapen me Panuçin

Pak minuta pas pësimit të golit të dytë, një pjesë e tifozëve në “Loro Boriçi” filluan të bënin kore ofenduese ndaj trajnerit Kristian Panuçi. E njëjta gjë ndodhi dhe gjate ndeshjes ndaj Skocisë po në të njëjtin stadium disa muaj më parë.…

VIDEO | Spektakli nis nga tribunat, TKZ shpalosin koreografinë

Nuk mund të mungonte një surpriza nga tifozët e kuqezinj të shkallët e “Loro Boriçi”, grupimi që ndjek çdo takim të kombëtares sonë prej më shumë se dekade përgati një koreografi të veçantë, që u shpalos në fillim të takimit. Një skicë e…

Kazakët bëjnë ligjin në Shkodër, Vllaznia mundet thellë

Skuadra e 19-vjeçarëve të Vllaznisë nuk ka mundur të përmbysë në “Loro Boriçi”, kundërshtarët kazak të Astanës që vinin në Shqipëri pasi kishin fituar takimin e parë me rezultatin 3-1. Ekipi i drejtuar nga Luan Zmijani e ka mbyllur…

“Loro Boriçi” pa zgjidhje, peng i dokumentacionit

Në Shkodër ka edhe një çështje tjetër për t’u zgjidhur dhe lidhet me stadiumin “Loro Boriçi”. Bashkia e Shkodrës së fundmi ka kërkuar nga FSHF që të marrë në dorëzim stadiumin, por ka një problem në lidhje me dokumentacionin, që nuk është i…

“Loro Boriçi”, shtëpi edhe për… Laçin

Kukësi, pasi nuk ka bërë asnjë punim në stadiumin “Zeqir Ymeri”, është detyruar që sezonin e ardhshëm të luajë në Shkodër. Verilindorët e kanë nisur me ndeshjet e kupave të Europës, ndërkohë që do të luajnë gjithë kampionatin si pritës në…