Browsing Tag

Lilaj

VIDEO: Lilaj e nis mbarë, shënon supergol me ekipin e ri

Sabien Lilaj ka shënuar një supergol për ekipin e tij të ri, Nes Tzionës. Mesfushori shqiptar la ekipin e Gabalës për të kaluar te ekipi i sapongjitur në elitën e futbollit izraelit dhe e ka nisur shumë mbarë. Në takimin kundër Beitar…

Rikthim te Skënderbeu? Sabien Lilaj flet si lojtar i lirë

Sabien Lilaj nuk është më lojtar i Gabalës në Azerbajxhan dhe këtë merkato, do të studiojë ofertat më të mira. Si një lojtar i lirë, mesfushori kuqezi ka folur për Supersport, ku është përgjigjur për një rikthim të mundshëm te Skënderbeu.…

Më në fund dritë për Gabalën, Xhejms thyen kryesuesit

Pas plot 6 javësh Gabala më në fund arriti që të merrte një fitore oksigjeni dhe t’i largohet disi vendit të fundit. Skuadra ku aktivizohet Sabjen Lilaj dhe nigeriani Xhejms kanë mundur që të triumfojnë në shtëpi 3-1 ndaj skuadrës së Nefçi…

Probleme për Panuçin, dy lojtarë largohen nga grumbullimi

Pak minuta më parë FSHF ka njoftuar përmes një postimi zyrtar se Frederik Veseli dhe Ylber Ramadani kanë lënë grumbullimi, kjo për shkak të problemeve fizike që kanë pasur. Menjëherë tekniku kuqezi ka ftuar Ivan Balliun dhe Sabjen Lilajn,…

Agolli zhyt në krizë Lilajn dhe Xhejmsin

Në Azerbajxhan luan kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Ansi Agolli, por njëkohësisht dhe mesfushori Sabjen Lilaj. Agolli aktivizohet tek Karabaku që sot ka mundur thellë skuadrën e Gabalës, ku vecc Lilajt luan dhe sulmuesi Xhejms,…

Mici e Lilaj, “gjah” për Shkëndijën

Skënderbeu është në ankth për vendimin e CAS-it, që pritet në ditët në vazhdim: nëse korçarët do të marrin dritën jeshile për të marrë pjesë në kualifikueset e Champions League këtë verë, projekti vazhdon normalisht dhe askush nuk do të…

Lilaj, më i miri i shtatorit

Sabien Lilaj, para fillimit të takimit Skënderbeu-Laçi, është nderuar me çmimin “Lojtari i muajit shtator” nga shoqata “Sporti na bashkon”. Një ndër emrat më të mëdhenj të futbollit korçar, Dhimitraq Xhambazi, i ka dorëzuar trofeun…

Operohet Sabjen Lilaj, kthehet sezonin tjetër

Mesfushori i Skënderbeut, Sabjen Lilaj, nuk ka mundur ta kalonte me terapi dëmtimin në menisk dhe dje pasdite ka kryer një ndërhyrje kirurgjikale në kryeqytet, duke e mbyllur përpara kohe sezonin. Dje Lilaj ishte në spitalin “Salus” në…

Lilaj mungon edhe dy javë, Daja projekton anti-Teutën

Leonard Trebicka Sabjen Lilaj nuk do të luajë nesër në Durrës, por edhe në ndeshjen e fundjavës ndaj Laçit. Ky është lajmi i keq për trajnerin Ilir Daja, i cili duhet të bëjë llogaritë pa një ndër mesfushorët më të mirë të Skënderbeut…

Skënderbeu, me Teutën të enjten, pa tifozë dhe pa Lilajn

Ndeshja Skënderbeu-Teuta do të zhvillohet ditën e enjte, në orën 19:00. Sipas vendimit të Komisionit të Disiplinës pas ndeshjes së javës së 26-të ndaj Kukësit, korçarët duhet të luajnë këtë mesjavë pa tifozë, pasi stadiumi juglindor është…

Lilaj përfundimisht jashtë, mungon edhe Sebino Plaku

Leonard Trebicka Mesfushori i Skënderbeut, Sabjen Lilaj, kishte një shans të ishte në stol nesër ndaj Partizanit, por përfundimisht ai ka mbetur jashtë kësaj transfertë shumë të rëndësishme. Ai nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen e…

Shanse minimale për Lilajn, mungesë e madhe ndaj Partizanit

Leonard Trebicka Sabjen Lilaj, një ndër lojtarët më të mirë të Skënderbeut, ka shanse minimale të rikuperohet në kohë për ndeshjen me Partizanin. Ky është një lajm i keq për trajnerin Ilir Daja, sepse bëhet fjalë për një ndeshje shumë të…

Taku në kombëtare

I pabesueshëm muaji mars për Afrim Takun. Mesfushori i spikatur i Tiranës para pak ditësh debatoi ashpër me trajnerin Mirel josa, u përjashtua nga skuadra dhe vetëm pasi u kërkoi falje të gjithëve u integrua sërish në skuadër. Sot vjen…

Dajës i bëhen 10 mungesa, Vangjeli dëmton Lilajn

Leonard Trebicka Një situatë e paparashikuar ka ndodhur dje në kampin korçar, teksa në fund të seancës stërvitore trajneri Ilir Daja ka parë t’i mungonin jo pak, por 10 futbollistë. Në këtë seancë ai e ka vijuar punën me 15 futbollistë,…