Browsing Tag

Latif Amadu

Latif: Jam i përqendruar te Teuta, Zoti ka një plan për mua

Pak javë më parë Teuta zyrtarizoi largimin e Latif Amadu, por nuk ishte e thënë që ganezi të largohej nga skuadra durrsake. Klubi bjellorus, Shaktar Soligorsk, u tërhoq nga marrëveshja në momentin e fundit dhe 25-vjeçari mbeti sërish nën…

U shit në Bjellorusi, Teuta përshëndet Latif Amadu

Teuta ka arkëtuar nj shumë të majme nga transferimi i Latif Amadu në Bjellorusi te Shaktar Soligorks dhe të gjithë presin të mësojnë se kush do ta pasojë ganezin në formacionin durrsak. Drejtuesit e klubit po punojnë për të gjetur një…

Latif në Bjellorusi, tani mësohet edhe ekipi i ri

Latif Amadu u afrua verën e shkuar te Teuta dhe arriti të realizojë brenda një sezoni nëntë gola. Ganezi në fakt ka shpërdoruar shumë, ndërkohë që këtë sezon një dorë në garën për shënuesin më të mirë ia kanë dhënë penalltitë. Katër herë…

“Durrsaku” Latif Amadu: Edhe Reali e ka të vështirë me ne!

Teuta është gati për ndeshjen e së shtunës kundër Luftëtarit. Për këtë takim i gatshëm për trajnerin Bledi Shkëmbi do të jetë edhe sulmuesi Latif Amadu. Ganezi u dëmtua në ndeshjen me Kukësin dhe tashmë ndihet më mirë. “Ndihem mirë, kur…

Kthehet Ditmar Bicaj, Latif Amadu shqetësimi kryesor

Teuta është ngjitur në vendin e tretë pas barazimit të marrë në transfertë kundër Kukësit. Durrsakët kanë grumbulluar 22 pikë, po aq sa Laçi. Një nisje e mirë këtë sezon, ndërkohë që objektivi është pjesëmarrja në kupat e Europës. Për…

Shifrat: Rexhinaldo me pushime, skena është për Latif Amadu

Ali Soue, shënuesi më i mirë i sezonit të shkuar, u transferua te CSKA e Sofies, ndërsa Sindrit Guri u shit te Ostende. Ndër tre shënuesit më të mirë të sezonit të shkuar ka mbetur në Superiore vetëm Rexhinaldo. Futbollisti nga Mozambiku…