Browsing Tag

La Liga 2

I rikthyeri Manaj ngushëllon Albaseten pas humbjes

Rei Manaj është rikthyer përsëri të luajë pas dëmtimit horror që mori në ndeshjen e para dy javëve ndaj Granadës, ku e la fushën pas vetëm 29 minutash. Lojtari i kombëtares tonë është aktivizuar në minutën e 80-të në humbjen që…

“Nis” karriera e Bares, më në fund titullar te Malaga

Ish-kapiteni i Shpresve, Keidi Bare u largua nga Atletiko Madridi në fillim të sezonit, ku u transferua te ekipi i Malagas. Edhe pse nuk i lejohej të luante, Malaga i siguroi shërbimet e tij dhe vendosi që ta lërë mesfushorin shqiptar te…

Nuk ka më pengesa, Bare me ekipin e parë të Malagas

Mesfushori shqiptar, Keidi Bare kaloi      nga Atletiko Madridit te Malaga në merkaton e verës, për shkak të minutave të munguara te gjigantët madrilenë. Por dhe kalimi i tij te Malaga, nuk i dha mundësinë të luajë për ekipin e parë, pasi…