Browsing Tag

Kupa e Mbretit

VIDEO | Reali zbavitet në Kupë, “El Clasico” në horizont

Real Madrid ka kaluar në fazën e gjysmëfinaleve të Kupës së Mbretit. “Los Blancos” mposhtën në tranfertë Gironën më rezultatin 3 - 1, duke e çuar bilancin e përgjithshëm të përballjeve në  7 - 3. Protagonisti i takimit ishte sulmuesi…

Levante nuk dorëzohet, çon Barcelonën në “CAS”

Aktivizimi i mbrojtësit Çumi nga ana e Barcelonës në ndeshjen e Kupës së Mbretit ndaj Levantes, shkaktoi një polemikë në futbollin spanjoll, pasi lojtari ishte i pezulluar për shkak të grumbullimit të kartonëve. Megjithatë, katalanasit…

Barça ia hedh paq, shorti i çerekfinales e çon në Andaluzi

Barcelona nuk do të eliminohet nga turneu i Kupës së Mbretit. Skuadra katalanase rrezikonte përjashtimin nga ky kompeticion, pasi aktivizimit të mbrojtësit Huan “Çumi” Brandaiz në takimin e parë të turit të 1/16-ave. Lojtari i ekipit…

Kupa e Mbretit, Real Madridi përfundon në… Marok

Është hedhur sot shorti i raundit të 1/32 Kupës së Mbretit. Takimi më interesant është ai midis Realit dhe UD Melijës, për faktin se ekipi që militon në kategorinë e tretë të futbollit spanjoll nuk ndodhet në gadishullin iberik dhe as në…