Browsing Tag

Ksavi

Beiranvand shtang Ksavin, pritja fantastike bën xhiron e botës

Portieri iranian Alireza Beiranvand shijoi një moment të shkurtër fame gjatë Botërorit “Rusi 2018”, ku priti një penallti të Kristiano Ronaldos. Pritja historike solli që mediet ndërkombëtare të tregonin interes për të dhe historinë e tij…

Mundësia e trajnimit të Barcelonës, Ksavi sqaron gjithçka

Ksavi, ish mesfushori i famshëm i Barcelonës, aktivizohet në Katar me ekipin e Al Sad prej verës së vitit 2015. 38-vjeçari ka komentuar për “Sport” zërat që e shohin si trajner i Barcelonës në të ardhmen. Mesfushori ka sqaruar situatën e…